پلی الکرتونیک آنیوینک

پلی الکرتونیک آنیوینک

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

 روش های بسیار زیادی برای پاک کردن آب و تصفیه آن از ذرات معلق وجود دارد که استفاده از پلی الکترولیت آنیونیک یکی از این روش ها می باشد. با استفاده از این مواد بسیار قدرتمند می توان به راحتی مواد کلوئیدی و معلق موجود در آب را با استفاده از روش انعقاد و یا لخته سازی جدا کرده و برای این کار نیازمند استفاده از انواع مختلف پلی الکرتونیک هستیم. با ترکیب کردن این ماده در آب کم کم شاهد نزدیک شدن ذرات مختلف بهم بوده و با ترکیب شدن آنها می توان به راحتی آنها را از آب جدا نمود.

m0022

چرا باید از پلی الکترولیت آنیونیک استفاده نمود؟

این ماده می تواند عمل انعقاد مواد زائد را بسیار سرعت ببخشد و اگر مقدار آب موجود بسیار زیاد باشد با استفاده از این ماده می توان به راحتی به درات بزرگتری دست پیدا کرده تا عمل تصفیه آب نیز به سادگی انجام شود. این مواد که به صورت محلول در آب هستند، با ایجاد کردن پیوندهای مختلف باعث جذب مواد بهم شده و با ترکیب آنها می توان به راحتی این تکه های ریز و معلق در آب را به یکدیگر پیوند زد.
معلق بودن مواد در آب میتواند زمان ته نشینی را بسیار طولانی کند و این روند فرایند تصفیه آب را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد. اما مواد پلی الکترولیت آنیونیک با ایجاد کردن یک زنجیره از واکنش های شیمیایی باعث ترکیب و سنگین شدن این مواد کرده و می توان به راحتی این مواد را از هم جدا نمود.

m0023 کاربرد اصلی پلی الکترولیت آنیونیک چیست؟

این ماده که نسبت به دیگر اعضای خانواده پلی الکرتونیک ها بسیار قدرتمندتر می باشد، بیشتر در صنعت تصفیه آب کاربرد دارد و این ماده میتواند به راحتی با حل شدن درآب موادی که دارای بار مثبت و یا وزن بسیار کم هستند را شناسایی کرده و با ترکیب مواد می تواند به راحتی ذرات را از آب جدا نماید. این مواد در اصل که بسیاری از افراد به صورت کاملا اشتباه به عنوان مواد شیمیایی در نظر میگیرند، هیچگونه ضرری برای بدن نداشته و ترکیب اصلی و تشکیل دهنده این ماده لخته کننده، آکریل آمید می باشد که در سیب زمینی و یا بسیاری دیگر از میوه ها نیز موجود می باشد. یکی از دیگر از ویژگی های پلی الکترولیت آنیونیک تنظیم کردن و گسترش دادن محدوده اصلی PH آب می باشد که می تواند از اسیدی و یا بازی شدن آب ها جلوگیری کند.
علاوه بر این می توان گفت که کاربرد پلی الکترولیت آنیونیک فقط به تصفیه آب ختم نمی شود و از این ماده می توان برای کشاورزی نیز استفاده نمود. این ماده به دلیل داشتن املاح معندی بسیار زیاد و همچنین نگهداری بسیار زیاد، در خاک های زراعی شیبدار به کار رفته و مانع از سرریز شدن آب می شوند، حتی در بسیاری از موارد به دلیل وجود خاصیت های منسجم سازی از پلی الکترولیت آنیونیک به عنوان یک بهبود دهنده کیفیت کاغذ نیز استفاده می شود و می توان از آن در شرایط مختلف و بسیار زیادی استفاده نمود.