ضد کف کاغذ سازی

ضد کف کاغذ سازی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

عملکرد ضد کف کاغذ سازی چگونه است؟

ضد کف کاغذ سازی می تواند با افزوده شدن به خمیر کاغذ، به راحتی کف های مزاحم بر روی خمیر را از بین برده و شکل صحیحی به ساختار داخلی کاغذ بدهد. در بسیاری از موارد پیش آمده است که در هنگام تولید کاغذ با مشکلات زیادی همچون به وجود آمدن کف بر روی خمیر کاغذ مواجه میشویم که باعث پر شدن بیش از حد ظرف و استفاده نشدن کامل از ظرف مخلوط می شود. این مشکل را می توان به راحتی و با اضافه کردن ضد کف کاغذ سازی حل نمود تا از این روش به راحتی ساختار کف های موجود بر روی خمیر کاغذ از بین رفته و ساختار اصلی خمیر کاغذ حفظ شود.

چرا باید از ضد کف کاغذ سازی استفاده کرد؟

در بسیاری از اوقات پیش آمده که در هنگام ترکیب مواد مختلف در آب، کف های اضافه ای بر روی سطح آن تشکیل شود که مانع از استفاده کامل ظرف شود و این مشکل می تواند با ترکیب ضد کف کاغذ سازی از بین برود. وجود این کف ها که می تواند منشا روغنی و یا آبی داشته باشد، همیشه در این صنعت اتفاق می افتد و مشکلات زیادی را در فرایند تولید کاغذ به وجود می آورد.
اما بسته به شرایط کاری می توان از انواع ضد کف کاغذ سازی استفاده کرد تا این مشکلات حل شود. مدل های پایه آبی می توانند به راحتی در طی یک فرایند شیمیایی مولکول های کف آب را شکسته و باعث از بین رفتن آنها شود و یا با استفاده از ضد کف های سیلیکونی میتوان در درجه حرارت های بالا از ایجاد شدن کف اضافه بر روی ظرف مورد نظر جلوگیری کرد.

 

m002

 

معیارهای انتخاب یک ضد کف کاغذ سازی

بسته به شرایط موجود و ساخت خمیر کاغذ، می توان از انواع آنتی فوم ها استفاده کرد، از مدل های سیلیکونی که می توانند در دمای بسیار بالا نیز کار کنند و یا از مدل های غیر سیلیکونی که می توانند در آب و یا روغن می توانند به راحتی کف موجود بر روی خمیرهای کاغذ را از بین ببرند، استفاده کرد.
اما باید در هنگام استفاده از ضدکف کاغذسازی دقت بسیاری به عمل آید، زیرا این ماده شیمیایی می تواند در صورت استفاده بیش از حد باعث شل شدن خمیر کاغذ شود و باید بر اساس گنجایش و میزان کف موجود در ظرف از آن استفاده شود. این ماده به دلیل داشتن غلظت زیاد می توان به راحتی در آب حل شده و با ایجاد واکنش های زنجیره ای کف موجود بر روی آب را به راحتی از بین ببرد. البته باید در نظر داشت که با استفاده صحیح از ضد کف کاغذ سازی می توان به راحتی و با ایجاد برش های اساسی بر روی کف ها این حباب ها را از بین برده و سطح ظرف مورد نظر را صاف و یکدست نمود.

انواع ضد کف کاغذ سازی

تنوع بسیار بالای ضد کف ها باعث شده است که این مواد کارآمد در هر سطح و کارکردی مورد استفاده قرار گیرند و در شرایط مختلف می توانند به خوبی نیاز کاربران خود را رفع کنند. مدل های مختلف ضد کف کاغذ سازی عبارت است از:

  • ضدکف سیلیکونی
  • ضد کف پلیمری و بدون سیلیکون
  • ضد کف های پایه آبی
  • ضد کف های پایه روغنی