ضد کف پودری

ضد کف پودری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ضد کف پودری

همواره ممکن است ما در یک واکنش شیمیایی به خصوص در بخش فرآورده نیز تولید کف داشته باشیم اما به آن نیاز نداشته باشیم و در صدد حذف آن باشیم در این حالت نقش ضد کف ها نمایان خواهد شد. و از ضد کف های مختلفی همچون ضدکف پودری، روغنی و ... بسته به شرایط استفاده می کنیم. اما دلایلی که ما از حضور کف در نتیجه واکنش مان ناراحت می شویم چه هستند؟ دلیل آن مزاحمت کف در عملکرد صحیح ماده است. برای رفع این مشکل از آنتی فوم ها استفاده خواهیم کرد.

ضد کف چیست؟

ضد کف ها همانگونه که از اسمشان پیداست موادی هستند که کف را به عنوان یک ماده ناخواسته در واکنش شیمیایی از بین می برند.

عملکرد ضد کف ها چگونه است؟

ضد کف ها در مواجهه با کف ها به درستی عمل می کنند و هرگز در کف ها محبوس و حل نمی شوند بلکه برعکس رفتاری غالب و از بین برنده درباره کف ها دارند به گونه ای که ابتدا به بخش بین آب و هوا رفته و کف را از بین می برند این عمل با ترکیدن حباب های هوا نمایان خواهد شد. 

انواع ضد کف ها

  • ضدکف های سیلیکونی: ماده اصلی این ضد کف سیلیکون است. ویژگی مهم این ضد کف فاقد سمی بودن آن است که این موضوع در بحث های حفظ محیط زیست بسیار مهم است. ضدکف پودری همان ضد کف سیلیکونی است اما مواد پودری را در خود نیز جا داده است.
  • ضدکف های روغنی: ماده اصلی این ضد کف روغن (صنعتی یا گیاهی) است. ویژگی مهم این ضد کف نیز همچون ضد کف سیلیکونی فاقد سمی بودن آن است و برای محیط زیست هرگز زیان بار نخواهد بود. از طرفی این نوع از ضد کف واکنش پذیری کم و پایداری بالایی دارد.
  • ضدکف های الکلی: این ضد کف بر پایه الکل است و عملکرد قوی و چند منظوره ای از خود نشان می دهد.
  • ضدکف های استری: این محصول نیز بر پایه استر است و به نوعی دوستدار محیط زیست است و هیچ ماده سمی همراه خود ندارد.
  • ضدکف پودری: این محصول به صورت جامد و محلول در آب است که همانند موارد قبل آلودگی برای محیط زیست ندارد و واکنش پذیری کمی دارد.

ضدکف پودری چیست؟

ضدکف پودری عامل حذف کننده کف ناخواسته به دست آمده در یک واکنش شیمیایی که بر پایه پودر عمل می کند.

نحوه کار ضدکف پودری

ضد کف های پودری در اصل ضد کف هایی بر پایه روغن و حامل ذرات ریزی همچون سیلیس هستند. و در واقع اینگونه مواد به محصولات پودری مثل سیمان، گچ و مواد شوینده اضافه می شوند.

کاربرد ضدکف پودری

ضدکف پودری بیشتر در صنایع فولاد ، پلاستیک ، فلزکاری ، حلال های آبی ، صنایع با درجه حرارت بالا و PH بسیار بالا و پایین و... کاربرد دارند

دلیل اهمیت بالای ضد کف ها

در جریان های متلاطم معمولا کف ایجاد خواهد شد که این موضوع سبب می شود که بازده و میزان تولید برج ها کاهش پیدا کند و ضد کف ها با حضورشان سبب میشوند که تولید ناخواسته کم نشود.

 

لطفا جهت سفارش و یا استعلام قیمت تماس بگیرید

تولید بازرگانی سها.
تماس با ما