ضد کف مخصوص آکریلیک

ضد کف مخصوص آکریلیک

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 

 ضد کف مخصوص اکریلیک چیست و چه مزایایی دارد؟

بسیاری از رنگ های شیمیایی که درخشندگی بسیار خاصی دارند و از آنها در صنایع مختلف استفاده می شود، در دسته بندی رنگ های اکلیریک قرار میگیرند. در هنگام ساخت این نوع رنگ ها باید حتما از ضد کف مخصوص اکریلیک استفاده شود تا کف های موجود در سطح این ظرف ها به راحتی از بین رود. رزین های الکتریکی انواع مختلف دارند و براساس نوع تولید در صنایع مختلف استفاده می شوند، اما تولید آنها می تواند یک چالش بسیار سخت را به همراه داشته باشد و آن وجود کف بر روی ظرف مایع می باشد که باعث تغییر در کشش سطحی مایع و از بین رفتن بخشی از ظرف مایع می شود. اما با استفاده از آنتی فوم های اکریلیک می توان به راحتی این مشکلات را حل نمود.

m007

چرا در هنگام ساخت رنگ باید از ضد کف مخصوص اکریلیک استفاده نمود؟

در بسیاری از شرایط طراحی و ساخت رنگ های شیمیایی کاری زمان بر و بسیار حساس است، اما این نوع رنگ ها که دارای خاصیت های پایه آبی و پایه روغنی هستند، میتوانند در طی فرایندهای گرم زدایی، باعث به وجود آمدن کف های بسیار ی بر روی سطح مایع شوند، این کف ها می تواند از ظرفیت تولید کاسته و باعث افت کیفیت رنگ اکریلیک می شود. با استفاده از ضد کف مخصوص اکریلیک که انواع مختلف آن در بازار موجود است می توان به راحتی کف های موجود بر روی ظرف مایع را شکسته و باعث رقیق سازی آن شود. استفاده از این نوع آنتی فوم ها می تواند به دلیل وجود غلظت بالا، تا مدت های طولانی در مقابل ایجاد شدن کف ها مقاومت کرده و کیفیت محصول نهایی را تضمین کنند. تنوع تولید اکریلیک ها بسیار زیاد می باشد، به همین منظور برای تولید این نوع از مواد باید از ضد کف های مخصوص آن نیز استفاده شود. استفاده از ضد کف مخصوص اکریلیک، پایه سیلیکونی و پایه آبی و یا پایه روغنی می تواند بر اساس نوع شرایط کاری باعث پیشرفت کار شده و می تواند بهترین کیفیت را برای رنگ تضمین کند.

 

m008

معیار انتخاب ضد کف مخصوص اکریلیک

استفاده از ضد کف مخصوص اکریلیک می تواند باعث بهبود تولید رنگ های اکریلیک شود. این نوع آنتی فوم ها با ایجاد حالت کشش سطحی بسیار مناسب، باعث از بین رفتن کف های موجود بر روی ظرف مایع شده و از طرف دیگر نیز، میتواند باعث جلوگیری از ایجاد کف در مراحل بعدی تولید شود. این نوع رنگ ها که در دمای بالا تولید می شوند، نیازمند داشتن یک ضد کف بسیار قدرتمند و مقاوم در مقابل دماهای بالا هستند، که در این بین می توان از ضد کف های سیلیکونی برای این مورد استفاده کرد. البته باید در نظر داشتن هر مدل از ضد کف اکریلیک دارای غلظت مخصوص به خود می باشد و باید در هنگام استفاده از کدام از این نوع آنتی فوم ها به مقدار صحیح آنها دقت شود تا در فرایند تولید باعث رقیق شدن بیش از حد مایع و یا ایجاد مشکلات دیگر نشود. استفاده از مدل های پایه آبی این نوع از ضد کف ها بسیار بیشتر مرسوم بوده و در بسیاری از تولیدی ها و کارخانه های شیمیایی تولید رنگ از آنها استفاده می شود.