ضد کف غیر سیلیکونی

ضد کف غیر سیلیکونی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

با توجه به اینکه کف ایجاد شده در سطوح باعث ایجاد مشکلاتی می شود از جمله مانع استفاده از گنجایش کامل ظرف می شود. ضد کف غیر سیلیکونی با توجه به اینکه در مایع کف حل نمی شود و روی سطح آن را می پوشاند و چون این ماده بین آب و هوا قرار دارد اثر بی ثبات کننده ای ایجاد می کند و باعث ترکیدن حباب های آب و ازبین رفتن کف می شود.ضد کف غیر سیلیکونی به شکل های ترکیبی و امولسیون و پودر برای سیستم های آبی و غیرآبی ایجاد می شود که در آب های سرد به شکل امولسیون در آمده و در آبهای گرم نیز خاصیت خود را حفظ می کند.

m0013

ضد کف غیر سیلیکونی چیست و روش کار آن چگونه است؟

ضدکف ماده ای شیمیایی است که برای از بین بردن کف و یا پیشگیری از ایجاد شدن کف ساخته می شوند.در بازار انواع ضدکف موجود است که کارایی آن به عوامل قدرت ضد کف و سازگاری ضد کف با محلول ها و خواص شیمیایی محلول ها و قابلیت انحلال ضد کف بستگی دارد.اگر ضد کف ناسازگاری داشته باشد باعث ایاد عیوبی در سطح می گردد و در صورتی که سازگار باشد شرایط سطحی را بهبود میبخشد.

ضد کف سیلیکونی آنتی فوم نیز نامیده می شود و این افزونه در ساختار مایعات کف ایجاد شده را کاهش می دهد و یا از ایجاد آن جلوگیری میکند.

تخریب کف توسط ضد کف غیر سیلیکونی

ماده شیمیایی محلول ضد کف در لایه سطحی قرار می گیرد و به صورت نیروی مقاوم به درون لایه غشاء ورود می کند این ذرات معلق باعث ضعیف شدن حباب های آب می شوند و کف شروع به تخلیه شدن می کند و با مماس شدن این ذرات معلق به یکدیگر باعث ترکیدن حباب های کف می شوند که همه این عملیات در حدود چند ثانیه انجام می شود.

 

m0014

 

ضدکف سیلیکونی معمولا ترکیبی از مایعات و ذرات جامد است که براساس ساختار اصلی به دسته های زیر تقسیم می شود:

• ضد کف پایه آبی:این ماده که به صورت های مختلف روغن و واکس موجود می باشد در سیستم های ابی پخش می شود و از تشکیل کف جلوگیری می کند
• ضد کف پایه روغنی:این ماده دارای یک پایه روغن صنعتی یا گیاهی است که بهترین افزودنی ها را دارا می باشد و خاصیت چند منظوره دارد به این صورت که دارای یک محلول روغنی و نامحلول در کف می باشد و همچنین کف های ایجاد شده در محلول را در حین عملیات از بین می برد.
• ضد کف پودری یا جامد:این ماه در آب قابل حل است و باعث ازبین رفتن کف ها می شود.
• ضد کف الکلی:بر اساس الکل چرب ساخته شده است و کنترل کننده قوی می باشد.

نحوه مصرف ضد کف غیر سیلیکونی

با توجه به اینکه فرایند کف کردن یک مشکل اساسی در پالایشگاههای نفت و صنایع مختلف و فرایندهای شیرین سازی گاز طبیعی می باشد و همچنین در محیط های اسیدی و قلیایی و خنثی کاربرد دارد و می توان ضد کف غیر سیلیکونی را در هر تمامی مراحل تولید اضافه کرد و باعث از بین رفتن هر نوع کف مزاحمی در فراورده های شیمیایی از قبیل حمام رنگ و خمیر کاغذ و تمیز کردن گاز و پرکردن بطری و سایر محیط ها می شود.