ضد کف سیلیوکنی

ضد کف سیلیوکنی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 ضد کف سیلیکونی چیست و چه مزایایی دارد؟

با استفاده از ضد کف می توان به راحتی از ایجاد کف بر روی سطح مایعات جلوگیری کرد. انواع مختلفی از ضد کف ها وجود دارد و مدل ضد کف سیلیکونی جزء مهمترین ضد کف های موجود در بازار می باشد که می تواند به راحتی کف موردنظر بر روی بخش های مختلف کاری را از بین ببرد. این افزودنی شیمیایی باعث از بین رفتن و کاهش کف موجود بر روی مایعات می شود. استفاده از ضد کف سیلیکونی به منظور استفاده از تمام گنجایش ظرف صورت می گیرد و باعث بی ثباتی کف ها می شود.

 

m005

 

ضد کف سیلیکونی چیست و چرا محبوب است؟

ضد کف سیلیکونی می تواند به راحتی در آب های سرد و یا بسیار کم و در شرایط بسیار ویژه ای که امکان دارد هر نوع آنتی فوم دیگری به خوبی کار نکند، استفاده شود. این نوع ضد کف ها حاوی مقدار بسیار زیادی سورفاکتانت های غیر یونی می باشد و در کنار آن و به منظور به وجود نیامدن فرآیندهای شیمیایی دیگر افزودنی های کاربردی نیز قرار داده شده است. این نوع از ضد کف ها می توانند با ایجاد کردن حالت تنشی بر روی مولکول های سطحی مایع باعث فعال شدن سورفکتانت ها و از ایجاد شدن کف ها بر روی سطح مورد نظر جلوگیری نمایند. با استفاده از ضد کف سیلیکونی می توان به راحتی کشش سطحی مایع را تنظیم کرده و باعث ایجاد اثر مارانگونی بر روی سطح مایع شد. در بسیاری از فرایندهای شیمیایی و یا صنعتی که نیازمند استفاده از یک ضد کف بسیار قدرتمند حس شود، باید حتما از ضد کف سیلیکونی استفاده شود، زیرا این ضد کف می تواند با داشتن غلظت بسیار زیاد، به راحتی و با کمترین مقدار وارد چرخه تولید شده و به راحتی کف های موجود بر روی سطح را از بین ببرند.

چرا باید از ضد کف سیلیکونی استفاده کرد؟

ضد کف های سیلیکونی تنوع بسیار زیادی دارند و می توان از آنها در انواع مایع ها استفاده نمود. مورد استفاده و بسیار مهم این ضد کف ها در آب می باشد و می توانند به راحتی با ایجاد یک کشش سطحی مناسب، سطح آب را تا حدود زیادی منسجم کرده و مانع از ایجاد کف بر روی سطح مایع می شود و می توان با استفاده از این نوع از ضد کف ها به راحتی از تمام ظرف مجموع استفاده نمود. البته باید درنظر داشت که این ضدکف به دلیل داشتن غلظت بسیار بیشتر از از حالت های معمولی می تواند در صورت استفاده بیش از حد با مشکلات زیادی روبرو شود و افرادی که از این ماده استفاده می کنند باید بتوانند به خوبی از آن استفاده کنند تا باعث بروز مشکل در فرایند تولید نشوند.

مدل های مختلفی از ضد کف سیلیکونی در بازار وجود دارد که می توان به مدل های پایه آبی و پایه روغنی آن اشاره کرد و افراد مختلف می توانند بر اساس سطح مایع موردنظر خود به راحتی ضد کف مناسبی را در اختیار گرفته و از آن برای از بین بردن فوم های موجود بر روی سطح ظروف خود استفاده کنند.